Skrzyżowanie ulic Pułaskiego i Małachowskiego we Wrocławiu czeka remont. W nocy z soboty na niedzielę zmianie ulegnie też organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, Reymonta i placu Staszica.

MPK Wrocław rozpoczyna w sobotę kolejne prace remontowe. Przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Małachowskiego, wymienione zostanie 419 metrów szyn.

Dodatkowo zamontowana zostanie nowa zwrotnica tramwajowa. Pojawi się też nowa nawierzchnia. Na czas prac kilka linii tramwajowych zmieni swoje trasy. MPK ma jednak uruchomić specjalną linię autobusową. 

"Standard komunikacyjny w tej części Wrocławia zostanie zachowany" - informuje prezydent miasta Jacek Sutryk. Więcej informacji na temat zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej znaleźć można na stronie MPK Wrocław. Efekty zmian będzie można zobaczyć za około 4 tygodnie.

Przebudowa placu Staszica

Rusza też kolejny etap przebudowy pl. Staszica. W nocy z 1 na 2 kwietnia wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Reymonta. 

W związku z prowadzonymi pracami nie będzie możliwości wjazdu z pl. Staszica w kierunku ul. Reymonta, a także z ul. Reymonta w stronę pl. Staszica. Nie będzie także możliwy przejazd z ul. Łowieckiej w stronę pl. Staszica ani w przeciwnym kierunku.

Zachowany zostanie objazd pl. Staszica i ul. Pomorskiej w relacji północ-południe przez ul. Łowiecką, Kurkową - zarówno od ul. Reymonta w stronę ul. Dubois, jak i w przeciwnym kierunku.
W związku z pracami planowane jest wprowadzenie zmiany trasy tymczasowej linii autobusowej 714.

Autobusy jadące z Osobowic w kierunku Dworca Nadodrze pojadą od ulicy Reymonta przez ul. Łowiecką, Kurkową, plac Strzelecki i pl. Staszica. W kierunku przeciwnym, czyli w kierunku Osobowic, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Dworzec Nadodrze", który jest zlokalizowany po południowej stronie pl. Powstańców Wielkopolskich (przystanek w pobliżu poczty dla tramwajów linii 1, 8 i 70 w kierunku ulicy Słowiańskiej). Autobusy pojadą przez ul. Trzebnicką i Kleczkowską do ul. Reymonta.

Inwestycja ma zakończyć się na początku drugiego kwartału 2024 roku.