Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 14-latka, który napadł na 90-latkę i zażądał od niej wydania pieniędzy. Kobieta zaalarmowała sąsiadów. Chłopak trafił do ośrodka wychowawczego. O jego dalszym losie będzie decydował sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. 90-latka przebywała w swoim mieszkaniu. W pewnym momencie usłyszała jak ktoś mocno uderza w drzwi wejściowe. Kiedy je otworzyła, zobaczyła chłopaka, który jakiś czas temu mieszkał po sąsiedzku. 

14-latek przewrócił kobietę na ziemię i zażądał wydania pieniędzy. Kobieta zaczęła głośno wołać o pomoc sąsiadów. Natychmiast przybiegli do mieszkania i udzielili 90-latce pomocy.

Na miejsce przyjechali policjanci oraz pogotowie ratunkowe. Kobieta została przetransportowana do szpitala na badania diagnostyczne, natomiast funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 14-latka. 

Chłopak został zatrzymany w sąsiedniej klatce schodowej, gdzie próbował się ukryć. Po zatrzymaniu został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Złotoryi trafił do ośrodka wychowawczego.