We Wrocławiu powoli rusza sezon kąpielowy. Kąpielisko “Morskie Oko” jest już otwarte od 1 czerwca. Od najbliższej soboty Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław udostępni pozostałe, zarządzane przez jednostkę kąpieliska.

Wraz z początkiem wakacji, otwarte zostaną kąpieliska “Królewiecka" oraz “Harcerska". Obiekty zostały odświeżone i przygotowane do sezonu. 

Będą czynne od godz. 9.00 do 19.00, a nad korzystającymi opiekę będą sprawować ratownicy. Wstęp na kąpieliska - podobnie jak dotychczas - będzie bezpłatny.

Kąpielisko przy ul. Jeziorowej zmieni się w plażę miejską

W miejscu dotychczas funkcjonującego kąpieliska na wrocławskich Pawłowicach pojawi się plaża miejska. Nie zabraknie na niej atrakcji dla mieszkańców, którzy już w czerwcu będą mogli korzystać z m.in. desek SUP. 

Do dyspozycji gości będzie plaża o 40 metrowej linii brzegowej. Odwiedzający znajdą tam również przestrzenie do grillowania, nowe ławki i punkt pierwszej pomocy, gdzie dyżury będą pełnili ratownicy. 

We wszystkich wymienionych wcześniej miejscach w godzinach ich otwarcia obecny będzie ratownik. Dostępne będą też przenośne toalety, umywalki i mała infrastruktura. Przez cały sezon kąpielowy MCS będzie też kontrolował jakość wody.   

Wszystkie informacje dotyczące wydarzeń związanych z kąpieliskami zarządzanymi przez MCS będą się pojawiać na stronie internetowej - www.mcs.wroc.pl.