Jeżeli ktoś szuka pomysłu, jak spędzić najbiższy weekend dobrą propozycją może być wycieczka w góry. Na przykład w Karkonosze. Karkonoski Park Narodowy otwiera dla turystów letnie szlaki. Od dziś dostepny jest szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki pod Śnieżką.

Otwarto dokładnie odcinek pomiędzy Domem Śląskim a schroniskiem Nad Łomniczką, którym przebiega Główny Szlak Sudecki. Wcześniej otwarte zostały już szlak żółty przez Biały Jar oraz Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. 

A w najbliższy weekend zaplanowano kolejne otwarcia letnich szlaków. Wszystko wskazuje na to, że dostępny będzie również szlak czerwony nad Kotłem Małego i Kotłem Wielkiego Stawu. Udostępniony ma zostać też szlak zielony nad krawędzią Kotła Szrenickiego - biegnący od górnej stacji wyciągu na Szrenicę do Trzech Świnek. 

Wczoraj zamknięto za to szlak zielony, od górnej stacji kolei linowej na Szrenicę w stronę Hali Szrenickiej. Tak ma być przez najbliższych kilka dni. To z powodu remontu.

 

Jakie warunki w Karkonoszach?

Warunki się poprawiają. Śniegu na szlakach wysoko w górach jest coraz mniej. Aczkolwiek ratownicy GOPR przestrzegają, żeby turyści nie wchodzili na płaty śniegu, przy stormych odcinkach szlaków. Grozi to upadkiem z wysokości. 

Przed wyjściem na górską wędrówkę należy sprawdzić prognozę pogody. W najbliszym czasie w Karkonoszach aura ma być zmienna, jak to wiosną. Trzeba się liczyć z opadami deszczu i pamiętać o sporych różnicach temperatur. Kiedy w Karpaczu mamy 15 stopni Celsjusza, to na Śnieżce temperatura odczuwalna może być w okolicy zera.

Opracowanie: