Wyzywał, obrażał, kopał rodziców i groził im odebraniem życia. Policjanci zatrzymali 18-latka z powiatu strzelińskiego, który odpowie przed sądem za fizyczne i psychiczne znęcanie się nad najbliższymi.

Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak używając noża groził rodzicom, że ich zabije. Interweniujący policjanci zastali agresywnego 18-latka w jednym z pomieszczeń.

Jego zachowanie i sposób, w jaki się wysławiał wskazywały, że może być pod wpływem środków psychoaktywnych. Funkcjonariusze znaleźli przy 18-latku woreczek strunowy z białym proszkiem. Wstępne badanie wykazało, że to  amfetamina - relacjonuje asp. Łukasz Porębski z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.    

Agresywny i mocno pobudzony młody mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci zebrali dowody, że 18-latek od blisko roku pod wpływem środków psychoaktywnych i alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał rodziców, bił, kopał i dusił. Zdarzało się, że niszczył wyposażenie mieszkania. Groził też spaleniem samochodu i domu.

Mężczyzna usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodzicami. Odpowie także za kierowanie samochodem osobowym po pijanemu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy zastosował wobec 18-latka tymczasowy trzymiesięczny areszt

Jeśli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię - bije lub obraża - zadzwoń.Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Działa przez całą dobę.
 800 120 002
[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

Specjaliści sa też dostępni na czacie na platformie 116.sos.pl Linia wsparcia dla osób dorosłych dostępna 24/7, bezpłatnie, anonimowo 116 123 href=" https://www.116sos.pl/">[WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ

***
Nachodzą cię myśli samobójcze? Wydaje Ci się, że znajdujesz się w sytuacji bez wyjścia? Pamiętaj, że są osoby, które chcą i mogą Ci pomóc. Dyżurują telefonicznie lub on-line:
116 123 - kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 70 2222 - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym