Dziś w galerii BWA Wrocław Główny otwarto EkoEksperymentarium. To interaktywna i niesztampowa wystawa, pozwalającą sprawdzić, jak nasze codzienne "małe" czynności mogą korzystnie wpłynąć na środowisko.

Wystawa jest zbudowana na planie mieszkania. W salonie poznajemy sposoby na oszczędzanie energii, a w łazience dowiadujemy się, jak dbać o każdą kroplę wody. W kuchni można zaznajomić się ze sposobami na gotowanie less waste, mające na celu zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów. Sypialnia z kolei to miejsce, gdzie przeglądamy różne rzeczy i zastanawiamy się nad tym, dlaczego warto mieć ich mniej.

EkoEksperymentarium to wystawa do eksperymentowania, a nie tylko oglądania. Uczestnicy mogą samodzielnie sprawdzić, co się stanie, jeśli obniżą temperaturę w domu albo przestaną kupować wodę butelkowaną. Poznają też ważne dane i łatwe triki na ograniczanie zużycia zasobów - mówi Małgosia Żmijska, kuratorka wystawy z kolektywu Mamy Projekt.

W mieszkaniu, zaaranżowanym intrygującymi ilustracjami Pawła Szlotawy, omawiamy ważne kwestie ekologiczne i to, jak we własnym domu możemy dbać o siebie i środowisko. Trudno jest zmienić nawyki, to żadna tajemnica, dlatego podpowiadamy proste sposoby na to, jak być eko i ułatwić sobie życie.

Wystawę można zwiedzać do 6 listopada. Wstęp na nią jest bezpłatny.

Opracowanie: