Dwóch 15-letnich mieszkańców Jawora na Dolnym Śląsku w minioną niedzielę znalezło na ulicy portfel. W środku były 4 tys. euro i karta bankomatowa. Nastolatkowie oddali go jaworskim policjantom, a ci zwrócili właścicielowi. Milanowi i Mateuszowi - bo tak mają na imię znalazcy - podziękował komendant powiatowy policji. Ich postawa zasługuje na uznanie - podkreślił komendant.

Młodzi jaworzanie byli w minioną niedzielę na jednym z osiedli w mieście. Idąc chodnikiem zauważyli leżący portfel. Sprawdzili najpierw, co w nim jest. Jak się okazało, były tam 4 tys. euro i karta bankomatowa. Znalazcy postanowili oddać portfel właścicielowi. Dotarli więc do jaworskich policjantów. Przekazali portfel dyżurnemu.

Tego samego dnia właściciel portfela zgłosił się do komendy i odebrał zgubę. Mężczyzna nie krył szczęścia z jego odzyskania, ale i podziwu dla uczciwych znalazców - mówi asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Szóstka z egzaminu z uczciwości

Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak i jego zastępcą mł. insp. Przemysław Siwiak spotkali się wczoraj z dwoma nastolatkami, którzy wykazali się godną naśladowania postawą.

Szef jaworskiej policji podziękował im oraz pogratulował.

Podkreślił również jak ważna jest w życiu uczciwość i życzliwość. W podziękowaniu za właściwe zachowanie przekazał Milanowi oraz Mateuszowi listy gratulacyjne i drobne upominki - dodała policjantka.

15-latkowie są uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworze. Zdawali właśnie egzaminy ósmoklasisty. Jednak egzamin z uczciwości już zdali na szóstkę z plusem - podkreśla policja.