Trwają poszukiwania małżeństwa z Warszawy, które zaginęło w tajemniczych okolicznościach, zostawiając w domu dwóch nastoletnich synów w wieku 17 i 15 lat. Z najnowszych informacji RMF FM wynika, że osoby nazywające się tak samo jak poszukiwani i o rysopisie im odpowiadającym zameldowały się w jednym z tatrzańskich schronisk.

Według naszych informacji osoby o danych dwójki poszukiwanych mogą przebywać w jednym ze schronisk w górach.

Jak ustalił reporter RMF FM, policjanci udają się na miejsce, by w stu procentach potwierdzić ich tożsamość.

"Czerwony alarm"

Jak informowaliśmy wcześniej kilkudziesięciu policjantów przeczesuje stołeczny Mokotów w poszukiwaniu małżeństwa, które zaginęło w tajemniczych okolicznościach, zostawiając w domu dwóch nastoletnich synów. W mokotowskiej komendzie obowiązuje tak zwany "czerwony alarm", poszukiwania trwają też w innych częściach stolicy. 

"Czerwony alarm" to wysłanie do akcji wszystkich dostępnych policjantów - chodzi przede wszystkim o funkcjonariuszy pionu kryminalnego, prewencji, a także zespołu poszukiwań osób zaginionych. Oni sprawdzają ogródki działkowe, skwery, parki, a także między innymi okolice rzeki. Analizowany jest zapis kamer monitoringu z okolic zamieszkania małżeństwa.

Dane o zaginionych trafiły też do wszystkich jednostek w Polsce, a na podstawie europejskich przepisów do baz danych Schengen.

Na razie nie ma żadnych potwierdzonych wersji dotyczących powodów zaginięcia 44-letniej kobiety i 49-letniego mężczyzny.

Aneta Jagła i Adam Jagła pod osłoną nocy wyszli ze swojego mieszkania przy ul. Puławskiej z 20 na 21 maja. Od tamtej pory nie ma z nimi kontaktu.

Jak informuje Onet, rodzice mieli zostawić dzieciom list, w którym napisali m.in. że "życzą im powodzenia w życiu".

Zmartwiona rodzina zaopiekowała się dziećmi, a zaginięcie małżeństwa zgłosiła na policję.

Rysopisy zaginionych

Mokotowscy funkcjonariusze opublikowali rysopisy oraz zdjęcia poszukiwanych. 

"Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetka masywna, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantery, może nosić okulary korekcyjne. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo" - przekazała rzeczniczka mokotowskiej policji asp. Iwona Kijowska.

Z kolei Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetka normalna, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki. Mężczyzna kuleje na prawą nogę. Prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. "Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo" - podała aspirant.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 - nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką policji lub całodobowymi numerami 112.

Opracowanie: