Dwie osoby zginęły po wybuchu w jednej z instalacji na terenie płockich zakładów PKN Orlen. Takie informacje przekazała policja. Potwierdził to po południu PKN Orlen. Według koncernu paliwowego nie ma zagrożenia, że pożar przeniesie się na pozostałe instalacje w rafinerii - informuje dziennikarz RMF FM.

W zakładzie produkcyjnym Orlenu w Płocku (woj. mazowieckie) doszło dzisiaj do wybuchu. Zgłoszenie dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. 

Ciała dwóch pracowników ujawniono, gdy udało się podejść w pobliże pieca, w którym doszło do eksplozji.

Jak informuje nasz dziennikarz, na miejscu cały czas pracuje policja i prokurator. Próbują oni zabezpieczać materiał dowodowy, który pozwoli ustalić, dlaczego doszło do eksplozji.

Podczas akcji ratunkowej nie wezwano na miejsce miejskiej straży pożarnej. Ze skutkami pożaru walczyły zakładowe jednostki ratunkowe.

Komunikat PKN Orlen w sprawie wybuchu

W wydanym po południu komunikacie Orlen podał, że do wybuchu doszło w instalacji Hydroodsiarczania Gudronu, która była uruchamiana po planowanym remoncie.

Pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej, dwóch pracowników nie udało się uratować - poinformował koncern.

"Ich rodziny objęte zostały pomocą psychologiczną. Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja ORLEN, która w kolejnym kroku będzie w kontakcie z rodzinami ofiar i udzieli im wszelkiego niezbędnego wsparcia" - poinformowano Biuro Prasowe PKN Orlen.

Jak zapewniono "niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza". "Oznacza to, że na żadnym etapie nie było zagrożenia środowiskowego dla mieszkańców Płocka i okolic" - zaznaczono.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.