Uniwersytet Warszawski ma dla maturzystów specjalną ofertę. Za darmo będą mogli powtórzyć materiał z wiedzy o społeczeństwie i historii.

Matura z historii to cykl pięciu spotkań online, podczas których nauczyciele akademiccy, studenci i doktoranci Wydziału Historii opowiedzą o najważniejszych wydarzeniach pięciu epok historycznych od starożytności aż po XX wiek. Spotkania będą się odbywać od 1 do 28 marca. Wykłady transmitowane będą na żywo na kanałach społecznościowych Wydziału Historii.

Chociaż akcja prowadzona jest na Wydziale już od wielu lat, w ubiegłym roku pierwszy raz zorganizowana była zdalnie. Rok temu w spotkaniach online udział wzięło około tysiąca osób z całego kraju – mówi Agata Ignatowicz-Bocian z Wydziału Historii UW.

Z kolei od połowy marca Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UW na swoim kanale społecznościowym udostępni maturzystom nowy 10-odcinkowy cykl wykładów „WOS w pigułce". Tak jak w poprzedniej edycji, zajęcia prowadzone będą przez wykładowców WNPiSM (7 wykładów) oraz wykładowców Centrum Europejskiego UW (3 wykłady). Dokładne informacje na temat korepetycji dla maturzystów można znaleźć na stronie uw.edu.pl