Policja i prokuratura w Gostyninie wyjaśniają okoliczności potrącenia tam 37-letniej kobiety prowadzącej wózek z 9-miesięcznym dzieckiem. Zatrzymani w tej sprawie mężczyzni w wieku 34 i 44 lat, mieszkańcy powiatu gostynińskiego, nie przyznają się do prowadzenia mercedesa, który uderzył w kobietę.

Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na zakręcie w rejonie skrzyżowania ulic Makulińskiego i Zazamcze w Gostyninie, gdy 37-letnia kobieta, prowadząc wózek z 9-miesięcznym dzieckiem, szła prawidłowo lewą stroną jezdni - kobieta została potrącona przez osobowego mercedesa na numerach rejestracyjnych z Wlk. Brytanii, który prawdopodobnie wyjechał zza zakrętu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków na drodze oraz jej geometrii, zjechał na lewy pas jezdni i uderzył w kobietę, a następnie zjechał na prawy pas - powiedział we wtorek mł. asp. Paweł Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Jak dodał, kobieta z obrażeniami ciała oraz dziecko zostali zabrani do szpitala, przy czym kobieta była nieprzytomna.

Zatrzymano dwóch mieszkańców powiatu gostynińskiego w wieku 34 i 44 lat. Na tę chwilę żaden z nich nie przyznaje się do kierowania mercedesem w chwili zdarzenia. Od obu pobrano krew do badań na zawartośc alkoholu i środków odurzających - dodał mł. asp. Klimek.

Jak zaznaczył, mercedes na numerach rejestracyjnych z Wlk. Brytanii, którym podróżowali mężczyźni, ma kierownicę po prawej stronie i należy do jednego z zatrzymanych.

W sprawie wykonywane są dalsze czynności związane z ustaleniem okoliczności w jakich doszło do zdarzenia, zlecane przez prokuraturę - podkreślił rzecznik gostynińskiej policji.

W sekretariacie Prokuratury Rejonowej w Gostyninie poinformowano we wtorek, że na obecnym etapie nie są udzialane żadne informacje w sprawie.