​Zaginioną w okolicach Prażmowa nastolatkę po kilkunastu minutach odnalazł policyjny pies Laner. Dziewczynce nic się nie stało, a czworonożny bohater został nagrodzony smakołykami.

Do dramatycznej sytuacji doszło wieczorem w gminie Prażmów. Przerażeni rodzice zadzwonili po pomoc do policjantów. Zgłosili, że córka wyszła z domu jedynie na chwilę, jednak do niego nie wróciła i nie wiedzą, gdzie może się obecnie znajdować. Do poszukiwań natychmiast ruszyli dzielnicowi z komisariatu w Prażmowie. 

Policjanci natychmiast otrzymali rysopis zaginionej i rozpoczęli swoje działania w terenie, natomiast dyżurny piaseczyńskiej komendy, nie zwlekając ani chwili, sięgnął po telefon, by do całej akcji włączyć przebywającego na dniu wolnym młodszy aspirant Sławomira Matyjasiaka - policyjnego przewodnika wraz z psem tropiącym Lanerem - przekazała oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska. 

Funkcjonariusz wraz z psem szybko przybyli na miejsce, a Laner od razu podjął trop. Dziewczynka, niemal po kilkunastu minutach, została odnaleziona niedaleko do domu. Siedziała przerażona w rowie. Na szczęście była cała i zdrowa - powiedziała asp. Gąsowska. 

Nastolatka szczęśliwie wróciła do domu, a bohaterski Laner zjadł w nagrodę ulubione smakołyki.