Kolejne zmiany czekają kierowców, pokonujących remontowany węzeł Wielki Kack, na obwodnicy Trójmiasta. Przez weekend część kierowców nie będzie mogło wjechać na tę trasę szybkiego ruchu. W poniedziałek na kilka godzin, zwężona zostanie jezdnia w stronę Gdańska.

Kierowców w Trójmieście, niestety czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu, na wciąż remontowanym węźle Wielki Kack, na trasie S-6. Najbliższe utrudnienia dotkną mieszkańców Dąbrowy i Karwin. Zamknięte zostaną drogi łączące ulice Nowowiczlińską z obwodnicą. 

Co zmieni się w weekend?

W sobotę od godz. 12.00 do godz. 8.00 w niedziele, kierowcy jadący z Gdańska nie będą mogli zjechać przez łącznicę na ulicę Nowowiczlińską, a w tym samym czasie droga prowadzącą z ul. Nowowiczlińskiej na obwodnicę w kierunku Chyloni, też będzie zamknięta.

W poniedziałek między godz. 10.00 a 14.00 wprowadzone zostanie kolejne w tym miesiącu zwężenie obwodnicy. Tym razem zwężona do jednego pasa ruchu ma być droga prowadząca w stronę Gdańska i autostrady A1. 

To kolejne zmiany w organizacji ruchu mające związek z budową tak zwanej Trasy Kaszubskiej. Będzie ona krzyżować się z obwodnicą Trójmiasta właśnie na wysokości węzła Wielki Kack.

Drogowcy apelują, by węzła nie pokonywać "na pamięć". Organizacja ruchu zmienia się w tym miejscu dynamicznie, a najlepiej przez węzeł pokierować mają znaki ustawione wzdłuż węzła. Zdarza się, że nawigacja satelitarna nie nadąża za wprowadzanymi zmianami na czas.

Zakończenie wszystkich prac, a co za tym idzie koniec utrudnień, planowane jest na ten rok, ale trudno drogowcom wskazać konkretny termin.

autor: Stanisław Pawłowski