Zastanawiasz się nad studiami na Uniwersytecie Gdańskim? Odwiedź Bałtycki Kampus Oliwa 15 i 16 marca. Dni Otwarte zaplanowano w godzinach 9:00-15:00.

Podczas Dni otwartych będzie możliwość napisania próbnej matury i spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Na czterech poziomach w gmachu Nauk Społecznych UG zaprezentują się wszystkie wydziały, to możliwość zapoznania się z ofertą wybranych kierunków, spotkania z wykładowcami i studentami.

Czekać będą także koła naukowe, sekcje sportowe i artystyczne. Będzie można sprawdzić się w grze terenowej i poznać mniej oczywiste miejsca w przestrzeni Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnicy dni otwartych dowiedzą się między innymi jak drukować w 3D, zwiedzą statek w goglach VR, dowiedzą się w jaki sposób hoduje się bakterie w laboratorium biotechnologicznym, obejrzą akwaria z organizmami żyjącymi w Zatoce Puckiej, a także wezmą udział w warsztatach z tworzenia średniowiecznej biżuterii - wymienia Agnieszka Beck z biura promocji Uniwersytetu Gdańskiego.

W trakcie Dni Otwartych dostępni będą przedstawiciele Biura Rekrutacji UG, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z nadchodzącą rekrutacją na studia.

Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego

Na jednym ze stoisk na Wydziale Nauk Społecznych znajdziecie ulotki z grą terenową „UGryź kampus”, które wskażą Wam mniej oczywiste miejsca w przestrzeni Uniwersytetu. Odwiedźcie budynki wydziałów i znajdźcie zaznaczone na mapie obiekty. Niczym detektywi, metodą od szczegółu do ogółu, poznajcie Uniwersytet Gdański - wyjaśnia Agnieszka Beck.

Zwiedź Bibliotekę Główną UG

Biblioteka zaplanowała wycieczki z przewodnikiem. W programie m.in.. pokaz w Zbiorach Specjalnych, zwiedzanie introligatorni oraz unikatowa możliwość zobaczenia kapsuły będącej pokojem pracy indywidualnej. Obowiązują zapisy pod adresem promocja_bug@ug.edu.pl. Wycieczki ruszają o pełnych godzinach.

Dni Otwarte na innych Wydziałach:

  • Wydział Historyczny -15 marca
  • Wydział Filologiczny -15-16 marca
  • Wydział Prawa i Administracji -15-16 marca
  • Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed -15-16 marca
  • Wydział Chemii -16 marca
  • Wydział Ekonomiczny - 4 kwietnia
  • Wydział Zarządzania - 4 kwietnia
  • Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki 20 kwietnia


Opracowanie: