W godzinach porannych w Gdyni na ul. Morskiej pękła rura wodociągowa. Ulica była zalana, przez co w kierunku centrum miasta tworzyły się korki. Na miejscu pracują służby, które starają się usunąć awarię.

W godzinach porannych na ul. Morskiej w Gdyni Cisowej na wysokości skrzyżowania z ul. Zbożową doszło do pęknięcia rury wodociągowej, w efekcie czego w jezdni utworzyła się dziura o głębokości ok. 4 metrów, a droga została zalana.

O godz. 5 rano przyjęliśmy zgłoszenie o poważnej awarii wodociągu. Doszło do uszkodzenia rury na głównej magistrali wodociągowej. Mieszkańcy Rumii oraz gdyńskich dzielnic przez krótki czas byli pozbawieni wody. W tej chwili uszkodzony odcinek został wyłączony i woda do mieszkańców jest przekierowywana z innego miejsca, więc wszyscy mieszkańcy już wodę w kranach mają - przekazała rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni Anna Szpajer.

Nadal mogą wystąpić chwilowe zakłócenia, spadki ciśnienia i pogorszenie jakości wody.

Nasz zastęp przede wszystkim zabezpieczał miejsce zdarzenia. Miejskie służby szukały wycieku, szybko udało się go zatrzymać - przekazał oficer prasowy KM PSP w Gdyni kpt. Piotr Kołodziejczyk.

Na miejscu pracują służby. Jak przekazała rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni naprawa może potrwać cztery dni.

Od rana w Gdyni na ul. Morskiej w kierunku centrum tworzyły się korki. Na czas naprawy droga została zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.