Kolejną dobę trwają poszukiwania 17-letniego Szymona Szczerbowskiego, który zaginął w nocy z soboty na niedzielę w Jastarni. Nastolatek ostatni raz widziany był przy wejściu na plażę nr 49.

Jego mama ostatni kontakt z synem miała około 1.00 w nocy. Nastolatek przebywał na urodzinach kolegi, skąd mieli go zabrać rodzice. 

Wiadomo, że w dniu zaginięcia nastolatek ubrany był w czarną bluzę, czarne spodnie i czarną czapkę z białym nadrukiem. Szymon ma 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma ciemne blond włosy i zielone oczy. W jego poszukiwanie zaangażowanych jest wiele osób i służb. To m.in. straż pożarna, policja, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa oraz różne grupy poszukiwawcze.

Dla nas każda informacja jest ważna gdzie może przebywać Szymon, pamiętajcie jeśli spotkacie osobę siedzącą gdzieś na uboczu czy gdzieś taką osobę widzicie, nie jesteście pewni czy jest to ta osoba którą szukamy, zachowuje się dziwnie nie reaguje na wasza pytania. Prosimy zgłoście to na numer alarmowy 112 czy też bezpośrednio na Komisariat Policji w Jastarni - mówią członkowie Kaszubskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.