Zapowiada się trudny weekend i jeszcze trudniejszy początek przyszłego tygodnia dla kierowców podróżujących obwodnicą Trójmiasta. W czwartek wieczorem trasa S-6 w obrębie rozbudowanego węzła Wielki Kack w Gdyni zostanie zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do wtorku.

Zwężenie do jednego pasa ruchu - a co za tym idzie duże utrudnienia w ruchu - mają związek z trwającą budową tak zwanej Trasy Kaszubskiej. Będzie ona krzyżować się obwodnicą Trójmiasta na wysokości węzła Wielki Kack w Gdyni. To kolejne, duże zmiany w organizacji ruchu, które trwają już wiele miesięcy i na co dzień dają się we znaki kierowcom.

Utrudnienia związane są z koniecznością wykonania nowej nawierzchni w rejonie węzła. W nocy ze środy na czwartek w godzinach 20.00-5.00 zwężona zostanie jedynie droga w kierunku Chyloni. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - w tym czasie prowadzone będzie frezowanie istniejącej nawierzchni.

Po jednym pasie w obu kierunkach

Od czwartku, od godziny 20:00 do wtorkowego poranka obwodnica Trójmiasta zwężona będzie w obu kierunkach, zarówno w stronę Gdańska, jak i Chyloni. Jak informuję GDDKiA będą to "najpoważniejsze utrudnienia ze względu na ich utrzymanie w porze dziennej na długości ok. 1,2 km".

Drogowcy zakładają, że ruch dwoma pasami uda się przywrócić jeszcze przed wtorkowym, porannym szczytem komunikacyjnym, to jest przed 6 rano.

Kierowców czeka jeszcze jedno zwężenie. W nocy z wtorku 04.10 na środę 05.10 w godzinach 20.00-5.00 zwężona do jednego pasa ruchu zostanie droga w kierunku Gdańska.

Apel w sprawie podróży samochodem

Podobne prace na tym odcinku obwodnicy Trójmiasta odbywały się kilka tygodni temu. Wiązało się to z bardzo dużymi utrudnieniami, a kierowcy zmuszeni byli do stania w wielokilometrowych korkach.

Apeluję do osób, które normalnie jeżdżą obwodnicą Trójmiasta o to, aby zweryfikowały czy faktycznie muszą jechać samochodem, czy muszą jechać tą drogą. Ewentualnie, jeśli tak, to żeby wzięły pod uwagę to, że będą na pewno tam występowały korki i żeby to uwzględnić w swoim planie podróży - mówił nam, przed wakacyjnym zwężeniem obwodnicy, Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zbliżające się utrudnienia będą bardzo podobne, apel ten można więc potraktować jako aktualny.

autor: Stanisław Pawłowski