Gdańsk stworzył kolekcję elektronicznych naklejek z nazwami dzielnic. Mieszkańcy i turyści mogą dodać je do relacji zdjęciowych i filmów, które zamieszczają na Instagramie i Facebooku.

Naklejki lub GIFy, czyli  - ruchome obrazki używane, aby urozmaicić przekazywane treści i wyróżnić się na tle innych. 

Postanowiliśmy wykorzystać ten pomysł i stworzyć własne, unikalne obrazki z nazwami wszystkich dzielnic Gdańska. Mamy nadzieję, że będą chętnie wykorzystywane przez mieszkańców, jak i osoby nas odwiedzające. Warto podkreślić, że jak dotąd żadne miasto w Polsce nie może się jeszcze pochwalić tego typu rozwiązaniem - mówi Marek Bonisławski, dyrektor Biura Prezydenta Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Aby znaleźć elektroniczne naklejki, w panelu wyszukiwania GIFów na Instagramie należy wpisać nazwę poszukiwanej dzielnicy Gdańska bez polskich znaków.

Na obrazkach jest nie tylko nazwa dzielnicy, ale też kojarzony z nią obiekt np. przy Stogach - dźwigi, przy Brzeźnie - molo. Charakterystyczne punkty wybrano po przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców i po konsultacji z przedstawicielami niektórych rad dzielnic. 

“Dzielnicowe GIFy" to uzupełnienie gdańskiej kolekcji elektronicznych naklejek. W 2019 roku wprowadzone zostały m.in. grafiki z napisem Gdańsk i z wizerunkiem Neptuna.