Wczoraj gdańscy policjanci zatrzymali 56-latka, oskarżonego o przestępstwa seksualne. Sąd Rejonowy w Kościerzynie skazał mieszkańca pow. kościerskiego na karę 1,5 roku pozbawienia wolności za molestowanie seksualne nastolatki oraz naruszenie nietykalności cielesnej kolejnej kobiety. 56-latek nie stawił się w wyznaczonym terminie do zakładu karnego. Sąd w związku z tym wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do aresztu śledczego.

Mężczyzna próbował uniknąć kary?

Zatrzymany w 2018 roku mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. wykorzystania seksualnego nastolatki. Został wówczas tymczasowo aresztowany. Dzięki zabezpieczonym przez policjantów dowodom m.in. zapisom z kamer monitoringu, ustaleniom czy przesłuchaniom świadków, 56-latek został skazany w czerwcu 2023 roku na karę 1,5 roku więzienia.

Policjanci przypuszczali, że pokrzywdzonych kobiet może być więcej. Ich podejrzenia potwierdził m.in. reportaż zrealizowany przez Magdalenę Gwóźdź i wyemitowany w programie Superwizjer w TVN. Materiał zawierał relacje kobiet, które wskazywały, że one również padły ofiarami 56-letniego mężczyzny. Nigdy jednak nie złożyły zawiadomienia o przestępstwie.

Policja ustaliła tożsamość innych pokrzywdzonych i dotarła do nich. Mundurowi nadal pracują nad zdobywaniem dowodów w tej sprawie.

Służby apelują do kobiet

Mundurowi przekonują, aby każda pokrzywdzona kobieta zgłaszała się na policję.

Osoby, które doświadczyły molestowania seksualnego w sprawie 56-latka, są proszone o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Okopowej 15.

Informacje można przesyłać również za pomocą poczty elektronicznej na dedykowany do tej sprawy adres e-mail pokrzywdzone@gd.policja.gov.pl lub zadzwonić na numer telefonu 691 420 551. Policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda informacja zostanie przez nich sprawdzona.

Należy pamiętać, że zgłoszenie tego rodzaju przestępstwa jest nie tylko krokiem w stronę zapewnienia sprawiedliwości dla ofiary, ale również ważnym elementem w budowaniu bezpieczeństwa osobistego.