17-latek, który w piątek ranił nożem trzech swoich kolegów w Żukowie, w województwie pomorskim, usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym dokonał uszkodzenia ciała 14-, 16- i 17-latka. Jak informuje reporter RMF FM, Stanisław Pawłowski, prokurator rejonowy w Kartuzach zastosował wobec nastolatka dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

W piątek, 21 czerwca w parku koło szkoły w Żukowie doszło do nieporozumienia między czwórką nastolatków. W pewnym momencie 17-latek zaatakował trzech swoich kolegów nożem i uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez policję.

W sobotę został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach. Zarzut, jaki mu postawiono, to udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym dokonał uszkodzenia ciała - informuje reporter RMF FM.

Postępowanie jest w toku. Śledczy przesłuchują świadków, analizują zebrany materiał dowodowy m.in. zapisy z kamer monitoringu, jak również nagrania udostępnione przez świadków, na których zarejestrowany jest przebieg tego zdarzenia. 

Śledczy ustalają również, jaki był udział i rola w tym zdarzeniu wszystkich jego uczestników.