Kąpielisko w Dziwnówku (Zachodniopomorskie) zostało zamknięte w związku z przekroczeniem norm dla bakterii E. coli - poinformował w sobotę GIS na stronie Serwisu Kąpieliskowego. W Zachodniopomorskiem zamkniętych jest w sumie osiem kąpielisk.

Jak przekazał rzecznik wojewody zachodniopomorskiego Michał Ruczyński, wyniki badań mikrobiologicznych wody pobranej z kąpieliska morskiego w Dziwnówku wykazały przekroczenie normy dla bakterii Escherichia coli. Zaznaczył, że zamknięcie kąpieliska nie jest związane z sytuacją na Odrze.

Wyniki badań wody pobranej z pozostałych kąpielisk morskich z gmin Świnoujście, Międzyzdroje i Dziwnów nie wykazały nieprawidłowości.

W związku z zanieczyszczeniem Odry i śnięciem ryb nieczynne są kąpieliska: Dziewoklicz w Szczecinie, a także na jeziorze Dąbie: w Szczecinie i w Lubczynie oraz nad Zalewem Szczecińskim - w Stepnicy i w Trzebieży.

Zakwit sinic jest natomiast przyczyną zamknięcia dwóch kąpielisk w Szczecinku nad jeziorem Trzesiecko - plaży miejskiej i "Mysiej Wyspy".