Funkcjonariusze CBŚP na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczecinie przeprowadzili akcję, w wyniku której przejęli narkotyki o wartości 1,4 miliona złotych oraz 150 tysięcy w gotówce. Zatrzymano jedną osobę. To Michał O. znany w lokalnym środowisku muzycznym pod pseudonimem scenicznym „OG Olgierd”.

W trakcie przeszukania mieszkania i samochodu Michała O. funkcjonriusze CBŚP ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych. To między innymi 3kg amfetaminy, ponad 18 kg substancji 3-CMC (klofedron), 17 kg suszu ziela konopi czy 280 gramów kokainy. 

Wartość czarnorynkowa towaru to prawie 1,4 miliona złotych. Znaleziono też pieniądze w gotówce - ponad 150 tysięcy złotych. Michał O. został zatrzymany. Mężczyzna jest znany w lokalnym środowisku muzycznym pod pseudonimem scenicznym „OG Olgierd”.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Zatrzymany Michał O. usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w warunkach recydywy. Grozi mu  do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.