Jeszcze dziś po południu mieszkańcy Szczecina przestaną odczuwać skutki awarii elektrociepłowni Pomorzany. Od dwóch dni u odbiorców na Pomorzanach kaloryfery nie są tak ciepłe, jak powinny. Trwa ponowny rozruch sieci ciepłowniczej.

W piątek o godz. 3.00 nad ranem został uruchomiony jeden z dwóch bloków ciepłowniczych w Elektrociepłowni Pomorzany. Od środy elektrociepłownia była wyłączona, po tym jak w obu jej blokach wykryto nieszczelności. 

Od wczesnego poranka działa już blok B. Służby techniczne pracują nad stabilnym przywróceniem prawidłowych parametrów pracy sieci i całego systemu. Przewidujemy, że dzisiaj po południu przywrócimy dostawy ciepła do odbiorców - informuje Danuta Misztal, rzeczniczka prasowa Szczecińskiej Energetyki Cieplnej.

Nadal niesprawny jest blok A. Do wyjaśnienia przyczyn jego awarii PGE, do którego należy Elektrociepłownia Pomorzany, powołała specjalną komisję.

Jak informuje PGE, rozruch drugiego bloku planowany jest na piątkowe popołudnie. Do czasu jego uruchomienia pełną mocą pracują pozostałe źródła ciepła. SEC uruchomił też rezerwowe źródło tj. Ciepłownię Rejonową Marlicza.