Ruszają zapisy na kurs przygotowawczy do matury z matematyki organizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Zajęcia będą bezpłatne, a odbywać się będą w formule on-line. Jak zapewniają naukowcy, wszyscy, którzy ukończą kurs będą "Mocni z matmy".

Zajęcia będą odbywać się on-line, na platformie Microsoft Teams. Prowadzone będą przez wykładowców Studium Matematyki ZUT. Kurs jest bezpłatny i adresowany do tegorocznych maturzystów. Jego zakres tematyczny dostosowano do wymagań egzaminacyjnych.

Spotkania będą się odbywać od 26 lutego do 26 kwietnia, z tygodniową przerwą świąteczną na przełomie marca i kwietnia, dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne od 17:30 do 19:00.

Chętni podzieleni zostaną na pięć grup, trzy na poziomie podstawowym i dwie na poziomie rozszerzonym. Łącznie kurs obejmie 32 godziny nauki. 

Rekrutacja wystartowała w poniedziałek 5 lutego o godzinie 8.00 w formie elektronicznej. Osoby zainteresowane powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie ZUT. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakończeniu rekrutacji zakwalifikowani otrzymają wiadomość mailową z linkiem do odpowiedniego zespołu MS Teams. Ci, dla których zabraknie miejsc zostaną wpisani na listę rezerwową.

To nie jedyny kurs jaki ZUT organizuje dla kandydatów na studia. Na Wydziale Architektury ZUT do 11 marca trwają zapisy na bezpłatne zajęcia rysunku prowadzone przez wykładowców. 

Dla chętnych zaplanowano 3 spotkania: 6, 13 i 20 kwietnia, które będą się odbywać na Wydziale Architektury przy ul. Żołnierskiej 50.