Wicemistrz Polski i zdobywca krajowego pucharu Raków Częstochowa zmierzy się 21 i 28 lipca z FK Astana w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji. W środowym losowaniu w Nyonie rywali poznały także pozostałe polskie kluby, które mogą znaleźć się w tej fazie rozgrywek.

Raków jest zwolniony z udziału w 1. rundzie kwalifikacji, która odbędzie się 7 i 14 lipca. W 2. rozpocznie rywalizację z Astaną od meczu u siebie.

W 1. rundzie będą za to grały Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk, a ich rywalami będą, odpowiednio, KR Reykjavik oraz Akademija Pandev.

Jeśli polskie ekipy wyeliminują tych przeciwników z Islandii i Macedonii Północnej, w 2. rundzie Pogoń trafi na Broendby IF, a Lechia na Rapid Wiedeń. Pierwsze spotkania odbędą się w Szczecinie i w stolicy Austrii.

W tej fazie może również znaleźć się Lech Poznań. Triumfator ekstraklasy w minionym sezonie 5/6 i 12/13 lipca zmierzy się z Karabachem Agdam w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i jeśli przegra, znajdzie się właśnie w kwalifikacjach Ligi Konferencji. W takim wypadku trafi na Slovan Bratysława lub Dinamo Batumi i pierwszy mecz rozegra u siebie.

Z kolei jeśli "Kolejorz" pokona azerski klub, w 2. rundzie eliminacji Champions League zmierzy się z mistrzem Szwajcarii - FC Zurich. Pierwsze spotkanie także odbędzie się w Poznaniu.

Aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy bądź Ligi Konferencji, trzeba pomyślnie przejść 4. rundę eliminacji poszczególnych rozgrywek.