​Wyremontowana izba przyjęć zostanie uruchomiona 19 lutego w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. W podobnym czasie planowane jest otwarcie oddziału kardiologicznego. Modernizacja przyczyni się do podniesienia jakości udzielanych świadczeń medycznych i komfortu pacjentów.

W wyremontowanej izbie przyjęć znalazło się m.in. pięć gabinetów lekarskich, recepcja wraz z poczekalnią. Wybudowany został również łącznik pomiędzy szpitalem, a poradnią nefrologiczną Nefrolux. Na pierwszym piętrze nowo powstałego budynku znalazła się część administracyjna.

Remont izby przyjęć został w większości zrealizowany dzięki dotacji ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 5 mln zł, dotacji z Gminy Miasta Jaworzna w wysokości 2,5 mln zł oraz ze środków własnych szpitala przeznaczonych na zrealizowanie inwestycji w wysokości ponad 1 mln zł.

Finał modernizacji oddziału kardiologicznego

Nowa izba przyjęć to niejedyna nowość w jaworznickim szpitalu. Zakończono również remont oddziału kardiologicznego, który został rozbudowany o sale intensywnego nadzoru z sześcioma łóżkami. Dodatkowo szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt kardiologiczny.

Oddanie po remoncie nowych oddziałów dla pacjentów, to dowód na sprawność i operatywność zarządu szpitala, który w trudnych dla służby zdrowia czasach, dobrze dba o wysoki poziom leczenia, a tym samym o bezpieczeństwo zdrowotne jaworznian - podkreślił w informacji prasowej prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Koszt inwestycji to ponad 7,2 mln zł. Środki na modernizację oddziału zostały w większości pozyskane z dotacji Gminy Miasta Jaworzna.
Otwarcie izby przyjęć zaplanowane jest na 19 lutego. W podobnym czasie otworzony zostanie również oddział kardiologiczny. A to nie koniec inwestycji w naszą placówkę. Obraliśmy kierunek na pacjenta i jeszcze wyższą jakość świadczeń medycznych - dodała dyrektorka Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie Gabriela Buczkowska.

W planach placówki są dalsze modernizacje Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Najbliższa inwestycja, to przebudowa pomieszczenia higieniczno-sanitarnego przystosowanego dla osób z niepełnosprawnością. Inwestycja zostanie dofinansowane w całości z Funduszu Medycznego.