​Tarnobrzescy funkcjonariusze pomogli 82-letniej kobiecie, która wykorzystując nieuwagę domowników, wyszła z domu i się zgubiła. Mieszkanka Tarnobrzega błądziła po mieście, szukając swojej posesji. Pomoc przyszła w porę, starsza kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

Policjanci otrzymali informację, od zatroskanej kobiety, że z miejsca zamieszkania wyszła jej 82-letnia matka. Z przekazanych informacji wynikło, że seniorka będąc na podwórku posesji, wykorzystała nieuwagę domowników i udała się w nieznanym kierunku, jest schorowana, cierpi na demencję i na dodatek ubrana jest zbyt ciepło do temperatury jaka panowała na zewnątrz.

Z relacji bliskich wynikało, że kobieta wspólnie z domownikami najpierw sama szukała 82-latki, lecz nie widząc rezultatu o pomoc poprosiła policjantów. Funkcjonariusze po ustaleniu rysopisu starszej kobiety natychmiast rozpoczęli jej poszukiwania. Na ulicy Dominikańskiej, jeden z patroli ruchu drogowego, zauważył  kobietę odpowiadającej podanemu rysopisowi.

Seniorka była zdezorientowana i przestraszona, tłumaczyła policjantom, że szuka swojego domu. Mundurowi ustalili jej tożsamość. Była nią 82-letnia mieszkanka Tarnobrzega, cierpiąca na demencję. Na szczęście stan zdrowia kobiety był dobry, nie wymagał wzywania służb ratowniczych. Mieszkanka Tarnobrzega została przekazana pod opiekę rodziny.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby starsze

Szczególnie pory nocne są dla nich niebezpieczne. Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie.