Dzięki przebudowie ulica Warszawska na całej długości będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. W poniedziałek, 5 czerwca, rozpoczyna się ważny etap tego zadania – przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Jak informuje Urząd Miasta, przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

W przyszłym tygodniu (poniedziałek, 5 czerwca) rozpocznie się ważny etap inwestycji - roboty na przejeździe kolejowo - drogowym na ul. Myśliwskiej. Będą one polegały na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej.

Zmiany od poniedziałku

Od poniedziałku (5 czerwca) zostanie zamknięty przejazd przez ul. Myśliwską. Roboty mogą potrwać do 20 czerwca. Jeśli podczas ich trwania nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności termin zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ul. Myśliwskiej może zostać skrócony do 14 czerwca.


W czasie zamknięcia przejazdu przez ul. Myśliwską (w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Warszawską) kierowcy chcący wyjechać z osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy na ul. Warszawską lub też dojechać od strony ul. Warszawskiej do swoich osiedli - będą musieli korzystać z objazdów. 

Główny objazd został wyznaczony drogami powiatowymi przez Rudną Małą oraz Rudną Wielką. Inny będzie biegł ulicą Borową oraz ulicami Chmajówka i Łąkowa.

Zmiana tras autobusów komunikacji miejskiej

Z powodu zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ul. Myśliwskiej Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od 5 czerwca wprowadza zmiany w trasach przejazdów autobusów. 

Plan objazdów będzie wyglądał następująco;

Linia nr 8: kursy realizowane do Rudnej Wielkiej zostają skrócone do przystanku Warszawska / Łowiecka 10;

Linia nr 8: kursy realizowane z Rudnej Wielkiej będą realizowane od przystanku Warszawska / Myśliwska 09 (z pominięciem przystanków w Rudnej Wielkiej oraz na ulicach Pogwizdowskiej i Myśliwskiej;

Linia nr 20: kursy do Bratkowic będą realizowane do przystanku Warszawska / Borowa 08 bez zmian następnie Warszawska / Łowiecka 10, Rudna Wielka szkoła 01, Rudna Wielka I 01, dalej bez zmian;

Linia nr 20: kursy do Bardowskiego będą realizowane do przystanku Rudna Wielka Dom Ludowy 20 bez zmian następnie Rudna Wielka szkoła 02, Warszawska / Myśliwska 09 i dalej bez zmian.

Linia nr 57: zostanie zawieszona;