Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaprasza do udziału w wyzwaniu "Tydzień bez samochodu w Rzeszowie". Kierowcy, którzy zdecydują się ostawić auto na pięć dni, mogą wygrać hulajnogę elektryczną i inne nagrody. Warunkiem jest poruszanie się przez ten czas po mieście bez auta i udokumentowanie swoich osiągnięć w mediach społecznościowych.

Wyzwanie rozpocznie się w dwóch terminach: 5 i 12 czerwca. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego należy przez pięć dni publikować na Facebooku lub Instagramie posty (jeden dziennie) dokumentujące poruszanie się po Rzeszowie bez samochodu. We wpisie (film lub zdjęcie) powinna znaleźć się formułka:

Dzień x wyzwania "Tydzień bez samochodu w Rzeszowie"

gdzie "x" powinno być zastąpione kolejno numerem dnia wyzwania.

Więcej: #ZwinnyRzeszów

Rozwinięcie opisu jest dowolne. Jednak warto powalczyć o jak największą liczbę reakcji i komentarzy. Głosy zostaną podliczone do 20 czerwca, a wielki finał zaplanowano na 23 czerwca. Nagrody przewidziano dla zdobywców pierwszych pięciu miejsc:

1 miejsce 
Hulajnoga elektryczna Frugal CYBER + torba na kierownicę + alarm na pilota

2 miejsce
Wypożyczenie elektrycznego moto-crossa marki SURRON na 7 dni lub wypożyczenie elektrycznej hulajnogi/elektrycznego skutera na 30 dni

3 miejsce 
Wypożyczenie elektrycznego moto-crossa SURRON na 3 dni lub wypożyczenie elektrycznej hulajnogi/elektrycznego skutera na 14 dni

4 i 5 miejsce 
wypożyczenie elektrycznej hulajnogi/elektrycznego skutera na 7 dni

 Mam nadzieję, że i ja będę mógł sprawdzić się w tym wyzwaniu. Rzeszów i pogoda zdecydowanie sprzyja temu, aby zostawić auto i spróbować poruszać się innymi metodami. Dzięki temu zadbamy o środowisko, zobaczymy miasto od nieco innej strony i na pewno spędzimy trochę więcej czasu na świeżym powietrzu - zachęca Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.