Tylko do końca lipca uchodźcy z Ukrainy będą mogli mieszkać w hostelu przy ul. Warszawskiej w Poznaniu. Wojewoda wielkopolski podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy na refinansowanie ich pobytu z właścicielem obiektu.

Jak poinformował Jarosław Władczyk z biura prasowego wojewody inspekcje  służb w tym miejscu wykazały szereg  nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym i sanitarno-higienicznym pomieszczeń, w których zakwaterowani są uchodźcy, a właściciel obiektu "opieszale dokonuje niezbędnych prac naprawczych i nie stosuje się do zaleceń pokontrolnych".  

O sprawie tej kilkakrotnie informowaliśmy.

Według urzędu wojewódzkiego właściciel tłumaczy zaniedbania tym, że nie może wyremontować budynku, bo mieszka tam za dużo osób. 

W związku z tym wojewoda wielkopolski podjął decyzję o nieprzedłużaniu umowy w zakresie refinansowania pobytu obywateli Ukrainy w obiekcie o nazwie Akademik Warszawska, która wygaśnie 31 lipca - podał Władczyk.

Wojewoda poprosił jego właściciela o przekazanie tej informacji obywatelom Ukrainy. Osoby, które potrzebują zakwaterowania mogą udać się do Punktu Recepcyjnego mieszącego się przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu lub skontaktować się telefonicznie -  516 385 931, w godz. 8.00 do 16.00 w dni robocze.

Urzędnicy zapewniają, że uchodźcom zaoferowane zostanie wsparcie pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz pomoc logistyczna, tak aby przeprowadzka przebiegła sprawnie.