W ciężkim stanie do szpitala trafiła dziewięciolatka, która w Osińcu (woj. wielkopolskie) topiła się w przydomowym basenie. Życie wyciągniętego z wody dziecka pomogła ratować policjantka, która po służbie wracała do domu.

Jak poinformowała we wtorek gnieźnieńska policja, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po południu. Dziewczynka była pod opieką osoby dorosłej.

"Dziewięciolatka wykorzystała jej chwilową nieuwagę i weszła do zakrytego plandeką basenu. Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka jest pod wodą wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy" - podała policja.

Okoliczności wyjaśnia policja

W tym samym czasie w pobliżu przejeżdżała policjantka po służbie, która od razu ruszyła na ratunek i udzieliła dziecku pierwszej pomocy, a następnie wezwała zespół ratownictwa medycznego.

Dziewięciolatka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Gnieźnie, a następnie do szpitala w Poznaniu. Funkcjonariusze ustalają obecnie okoliczności tego zdarzenia.

"W upały kto tylko może rozkłada na podwórku basen. Apelujemy - pilnujcie dzieci, które są w pobliżu zbiorników wodnych, nawet jeśli te są bardzo płytkie" - podała policja z Gniezna.