W poniedziałek, 3 października, rozpocznie się remont nawierzchni ul. Murawa, na odcinku od ul. Lechickiej do ronda Solidarności. Na czas prac zmieni się organizacja ruchu oraz trasy autobusów.

Z powodu remontu  wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy od ul. Lechickiej do Alei Solidarności. Wyjeżdżający z osiedli Kosmonautów i Wichrowe Wzgórze na ul. Murawa,  będą mogli jechać w stronę ronda Solidarności lub poruszać się wyznaczonymi objazdami przez osiedla.

Prace podzielone będą na osiem etapów. W pierwszym, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek (3 października), frezowana będzie nawierzchnia ulicy na długości około 200 metrów w rejonie skrzyżowania z ul. Lechicką (pas ruchu w stronę ronda). W związku z tym nie będzie możliwy wyjazd w stronę ul. Lechickiej. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Lechicką do ul. Armeńskiej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na dalszym odcinku dwukierunkowy.

W kolejnym etapie wykonawca będzie frezował pas ruchu w stronę ul. Lechickiej na tym samym, 200-metrowym odcinku. Wraz z postępem prac drogowcy będą przesuwać się w stronę Alei Solidarności.

Objazdy zostały wytyczone ulicami: Serbską, Naramowicką i Lechicką.

W związku z remontem od 3 października zmienionymi trasami pojadą autobusy linii nr 169, 171, 178, 182, 185 oraz 218

Z kolei w centrum, na ul. Kanałowej wkrótce będzie bardziej zielono. Odbrukowanych zostanie 250 metrów kwadratowych chodników. W zamian pojawią się nowe rośliny – w tym także drzewa ozdobne. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada.