Przedszkole zlokalizowane w akademiku! Takie miejsce już niedługo zostanie otwarte w Poznaniu. Z opieki korzystać będą dzieci wykładowców i studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Nawet pięćdziesięcioro dzieci będzie mogło zostać przyjętych do przedszkola, które od nowego roku szkolnego rozpocznie działalność w... akademiku! Opiekę tam znajdą pociechy wykładowców oraz studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Jak zapewnia dr Justyna Adamska z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, znajdzie się tam też miejsce dla dzieci, których rodzice nie są związani z uczelnią.

Będziemy mogli przyjąć 50 dzieci i otworzymy dwa oddziały. Mamy autorski program. Stawiamy na projekty, indywidualne podejście do wychowanków i chcemy, by dzieci eksperymentowały, byli małymi badaczami - wyjaśnia Adamska.

Czesne za opiekę nad dzieckiem w takim przedszkolu to 980 złotych oraz opłata za wyżywienie. W najbliższy czwartek i piątek ( 17-18 sierpnia) odbędą się drzwi otwarte.

Po wstępnej rekrutacji wiemy już, że mamy jeszcze wolne miejsca. Oczywiście w pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci wykładowców, doktorantów i studentów UAM, ale jest też miejsce dla dzieci, których rodzice nie są związani z uczelnią - dodaje Adamska.


Opracowanie: