Po dwuletniej pandemicznej przerwie do Poznania wraca Noc Naukowców! Tej nocy badacze odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością.

Noc Naukowców wraca do Poznania w tradycyjnej wersji. Po dwuletniej przerwie pandemicznej i spotkaniach online naukowcy na żywo spotkają się z uczestnikami. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa - zapewniają organizatorzy. Wśród dobrze już znanych atrakcji przewidziano też kilka nowości - mówi Jolanta Szajbe z poznańskiej politechniki.

Cytat

Enigma politechniki - będzie można odszyfrować specjalnie przygotowane kody i szyfry oraz escape room biblioteki, do której będzie można wejść, ale żeby wyjść trzeba będzie wykazać się różnymi zdolnościami - to tylko niektóre nowości, które mamy -
mówi Szajbe.

Wśród nowości znalazło się też obalanie mitów na temat aut elektrycznych, przejście ekologicznej gry komputerowej czy warsztaty z hackowania. 

Poznańską Noc Naukowców organizuje 9 uczelni i instytutów badawczych stolicy Wielkopolski. Atrakcje przewidziano zarówno dla dużych jak i małych odbiorców. 

Pełna listę atrakcji Poznańskiej Nocy Naukowców znajdziesz tutaj .