Rozświetlenie miejskiej choinki w Poznaniu miało się odbyć w niedzielę. Plany te jednak zostały zmienione z powodu awansu reprezentacji Polski do 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Świąteczne lampki na drzewku zostaną zapalone dzień wcześniej, czyli w sobotę o godz. 16:30

W Poznaniu już czuć świąteczny nastrój. W sobotę, 3 grudnia o godz. 16:30 na placu przed urzędem miasta Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, oficjalnie rozświetli 13-metrową miejską choinkę, symbolicznie inaugurując Betlejem Poznańskie w tej lokalizacji. 

Uroczyste rozświetlenie miało się odbyć w niedzielę, ale ze względu na mecz Polaków na mundialu, wydarzenie przełożono na sobotę. Wszystko po to, aby poznaniacy i poznanianki nie musieli wybierać, jak spędzić niedzielne popołudnie.

W sobotę startuje też Betlejem na rynku Łazarskim. W programie weekendu otwarcia  m.in. strefa warsztatowa, Targi Sztuk Pięknych, pokaz rzeźbienia w lodzie, koncert zespołu Golden Collective, przyjazd Św. Mikołaja na motocyklu oraz tort z okazji pierwszych urodzin rynku Łazarskiego. 

Goście jarmarku będą mogli także skorzystać z oferty gastronomicznej i handlowej. 

Betlejem Poznańskie na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim potrwa do 18 grudnia, na Międzynarodowych Targach Poznańskich do 23 grudnia, a na pl. Wolności do 27 grudnia. 

Wszystkie lokalizacje Betlejem łączy specjalna świąteczna bimba. Więcej informacji o atrakcjach wraz z dokładnym programem można znaleźć na stronie internetowej: betlejempoznańskie.pl.