W nocy skradziono psa rasy amstaf, odebranego właścicielowi podczas zatrzymania go przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji – powiedziała Karolina Owczarek ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim k. Ostrowa Wlkp. Do kradzieży - zdaniem pracownicy schroniska - musiało dojść w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Jeszcze wczoraj do godz. 16 pies był w schronisku, dzisiaj rano już go nie było, a kojec był otwarty - powiedziała.

"Przedstawił się jako właściciel czworonoga"

O sprawie zawiadomiono policję w Ostrowie Wlkp.

Jak powiedziała Karolina Owczarek, w ubiegłym tygodniu jakiś mężczyzna był zainteresowany odebraniem psa. Zadzwonił do nas i przedstawił się jako właściciel czworonoga. Kiedy poprosiliśmy, żeby przywiózł ze sobą dowód w postaci książeczki zdrowia zwierzęcia i zdjęcia z psem, już więcej się nie odezwał - wyjaśniła.

W schronisku jest zamontowany monitoring, który będzie sprawdzany przez policję.

Zabójstwo obywatela Holandii

Pies trafił do przytuliska w ubiegłym tygodniu po akcji zatrzymania 30-letniego Konrada W. przez funkcjonariuszy CBŚP.

Mężczyzna był ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym w sierpniu 2022 r. przez sąd w Amsterdamie.

Ostrowianin jest podejrzany o to, że 6 lipca 2021 w Amsterdamie działając w organizacji terrorystycznej wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami dokonał zabójstwa obywatela niderlandzkiego. Sąd okręgowy w Kaliszu zdecydował o jego ekstradycji do Królestwa Niderlandów, gdzie stanie przed sądem.

Jeśli ktokolwiek wie, gdzie przebywa psiak prosimy o kontakt ze schroniskiem 722 333 376 lub 725 705 107. Może być informacja anonimowa - powiedziała pracownica schroniska. Dodała, że dla psa znaleziono już rodzinę.