Przed nami weekend pełen fantastyki! W Poznaniu już dziś wystartuje kolejna edycja jednego z największych festiwali fantastyki w Europie - Pyrkon. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zostanie opanowany przez fanów gier, planszówek, książek i wszystkiego, co kojarzy się z innymi światami.

Tegoroczny Pyrkon 2023 odbędzie się w siedzibie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do 18 czerwca przez nieprzerwane 54 godziny uczestnicy zanurzą się w świecie niekończącej się zabawy i ekscytacji. 

Festiwal oferuje bogaty program z blisko tysiącem różnorodnych atrakcji, w tym pasjonujące wykłady, sesje gier, fascynujące wystawy i fantastyczne wioski. Jednym z najważniejszych punktów Pyrkonu jest możliwość spotkania cenionych twórców fantastyki z całego świata.

Można spodziewać się rekordowej frekwencji

W ubiegłym roku było to ponad 56 tysięcy osób. W ten weekend uczestników może być jeszcze więcej. Atrakcji z pewnością nie zabraknie - będą strefy tematyczne - np. postapokaliptyczne, kosmiczne podróże czy wioska ze świata elfów. Nie zabraknie też gości specjalnych.

Będzie Dmitry Glukhovsky, twórca uniwersum "Metro". Będziemy mieli też Brandona Mulla, autora wielu książek, od których czytelnicy tak naprawdę zaczynają swoją przygodę z fantastyką. Nie zabraknie też gości z Polski - mówi Iga Tomaszewska z biura prasowego Pyrkonu.

Pyrkon to nie tylko rozrywka - to także raj dla kolekcjonerów i zakupoholików. Wśród ponad 300 wystawców uczestnicy mogą przeglądać ogromny wybór towarów, w tym przedmiotów ze znanych i mniej znanych uniwersów. Od unikalnych rękodzielniczych dzieł po poszukiwane kolekcjonerskie perełki, Festiwal Pyrkon ma coś dla każdego fana - informują organizatorzy.

Festiwalowe bramy zostaną otwarte w piątek o godzinie 12.00, a cały festiwal potrwa do niedzielnego popołudnia.


Opracowanie: