Amerykanie zastanawiają się jaki kierunek obrać w nowym roku na wakacje lub dłuższy city-break. Stacja CNN podała swoje propozycje. Na pierwszym miejscu znalazła się Polska, w której wyszczególniono kilka miast.

Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań to zdaniem amerykańskiej telewizji CNN miasta, do których Amerykanie powinni wybrać się urządzając tzw. city-break. Stacja opublikowała listę krajów wartych dowiedzenia w tym roku. Polska znalazła się na pierwszym miejscu.

Argumentem za przyjazdem nad Wisłę ma być okazanie solidarności tym, którzy okazali ją narodowi ukraińskiemu - wyjaśnia Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Tego typu wskazania na zachodzie, że jest bezpieczne i warto tu przyjeżdżać są bardzo ważne. Tego typu rekomendacje mogą być pokłosiem materiału CNN, który pojawił się w sierpniu ubiegłego roku.

Wówczas to stacja CNN opublikowała materiał, w którym opisano sytuację turystyczną w Polsce. Pokazano zapaść turystyki wywołanej przede wszystkim wojną w Ukrainie. Jak się okazuje, turyści z zachodu często myślą, że Polska jest krajem frontowym, gdzie toczą się działania wojenne. Na szczęście to myślenie już przemija.

Najliczniejszymi grupami turystów odwiedzającymi stolicę Wielkopolski są Niemcy oraz właśnie Amerykanie, którzy przylatując do Polski decydują się na znacznie dłuższe pobyty niż nasi zachodni sąsiedzi.

Amerykańscy turyści są bardzo ważni, pożądani i dobrzy. Zostawiają dużo pieniędzy, przyjeżdżają z reguły na długie pobyty. Liczymy na to, że dobry PR Poznania w USA będzie rósł. Trzeba powiedzieć, że to może być spowodowane coraz liczniejszym i częstszym pobytem armii Stanów Zjednoczonych w Poznaniu i okolicach - dodaje Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.