Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy tymczasowe aresztowanie wobec Zbigniewa G. oskarżonego o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło rodzeństwo w wieku 23 i 25 lat.

Na początku września Zbigniew G. został nieprawomocnie skazany na 11 lat więzienia za spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęła 23-letnia Weronika i jej 25-letni brat Sebastian. Auto G. jechało po jednej z głównych ulic Olsztyna (Bałtycka) ze średnią prędkością 174 km na godz., momentami prędkość ta przekraczała 190 km. na godz. Zbigniew G. po spowodowaniu wypadku uciekł do lasu, po dwóch dniach zgłosił się do szpitala i wtedy został zatrzymany. Sąd uznał, że celowo uciekł z miejsca wypadku.

Sędzia Joanna Urlińska wydając wyrok uznała, że G. może próbować unikać wykonania kary i zdecydowała, że do czasu uprawomocnienia wyroku ma trafić do aresztu. Obrońca oskarżonego wniósł zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa G. 

Dzisiaj Sąd Okręgowy w Olsztynie nie uwzględnił zażalenia obrońcy oskarżonego i utrzymał w mocy stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Zbigniewa G. Sąd Odwoławczy w pełni podzielił stanowisko Sądu Rejonowego w Olsztynie o potrzebie stosowania wobec Zbigniewa G. najsurowszego ze środków zapobiegawczych na tym etapie postępowania.  

Sąd Odwoławczy podkreślił, że wyrok skazujący nieprawomocnie oskarżonego na karę 11 lat pozbawienia wolności stanowi wystarczającą podstawę stosowania wobec Zbigniewa G. tymczasowego aresztowania, ponieważ perspektywa odbycia przez niego surowej kary jest realna - czytamy w oświadczeniu Sądu.