Dwie osoby zginęły w wypadku na drodze krajowej 58 koło Szczytna w Warmińsko-Mazurskiem. Jedna osoba została zabrana do szpitala. W momencie wypadku w aucie znajdowała się również czwarta osoba - uciekła ona z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło około godziny 21:30 w czwartek na dk nr 58 w miejscowości Sawica między Szczytnem a Jedwabnem (woj. warmińsko-mazurskie).

Samochód, wiozący 4 osoby, uderzył w drzewo

Jak dowiedział się RMF FM, kierujący pojazdem samochodem Volkswagen Passat na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo.

Policja ustaliła, że w chwili zdarzenia w pojeździe znajdowały się cztery osoby. W momencie przybycia na miejsce służb ratunkowych wszystkie osoby znajdowały się poza samochodem.

Na miejscu zginęły dwie osoby - 17-letnia kobieta i 22-letni mężczyzna. Do szpitala, w stanie krytycznym, został przetransportowany 23-latek.

Czwarta z osób uciekła z miejsca zdarzenia

Według informacji RMF FM, czwarta z osób podróżujących pojazdem - 26-letni mężczyzna - nie odniósł obrażeń. Oddalił się on z miejsca zdarzenia.

Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania, 26-latek był wówczas nietrzeźwy.

Z powodu wypadku droga krajowa nr 58 w Sawicy była zablokowana przez kilka godzin.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że utrudnienia w rejonie miejsca zdarzenia zakończyły się około godziny 4 nad ranem.