Radni Opola jednogłośnie przyjęli w czwartek uchwałę w sprawie korekty budżetu miasta na 2022 roku. Nadzwyczajna sesja rady miasta została zwołana po to, by do budżetu wprowadzić środki na wypłatę rządowego dodatku węglowego.

Nadzwyczajną sesję rady miasta zwołał dziś prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Była potrzebna, by można było rozpocząć wypłacanie mieszkańcom rządowego dodatku węglowego, jak tylko pieniądze wpłyną od wojewody.

Jak poinformował reporter RMF FM, środki na wypłatę dodatku węglowego trzeba było najpierw wprowadzić do budżetu miasta. Radni przyjęli korektę na 6 milionów złotych.

Pieniądze jeszcze formalnie do miasta nie trafiły, więc my nie możemy rozpocząć wypłat. By zrobić to w sposób natychmiastowy, bo mieszkańcy cały czas przychodzą z wnioskami, potrzebujemy mieć je wprowadzone do budżetu, stąd potrzeba tej sesji - mówił prezydent Wiśniewski.

Opolanie złożyli do tej pory ponad 3,5 tysiąca wniosków o dodatek węglowy. Miasto wyliczyło, że mieszkańcy mogą starać się w sumie o 18 milionów złotych.

Opracowanie: