W powiecie chełmskim doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem przewożącym dzieci. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, autobus najechał na tył ciężarówki. Ciężko ranny jest kierowca autokaru, w którym jechała wycieczka szkolna. Do szpitala przewiezionych zostało również 21 uczniów. Ich życiu nic nie zagraża.

Do wypadku doszło na krajowej dwunastce na wysokości miejscowości Stołpie (powiat chełmski). Zderzyły się tam ciężarówka i autobus, którym podróżowało 27 dzieci.

Łącznie 22 osoby zostały przewiezione do szpitala, w większości na badania. Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru, który posiada złamania. Natomiast jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta uczniów została przewieziona na rutynowe badania do szpitala; mają zadrapania, skaleczenia - poinformowała PAP kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Wycieczka liczyła 27 osób i dwóch opiekunów. 21 uczniów zostało przetransportowanych do kilku szpitali na terenie województwa lubelskiego. Sześciorgiem dzieci zaopiekowali się rodzice. Kierowca autokaru został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR - powiedział kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Jak dodała, aktualnie trwa ustalenie obrażeń, jakie odnieśli uczniowie. Musimy poczekać na informacje, ile osób faktycznie będzie poszkodowanych, a komu zostanie udzielona tylko doraźna pomoc medyczna - uzupełniła.

Pojazdy zderzyły się na wysokości stacji paliw. Kierowca ciężarówki, jadący w kierunku Lublina, chciał na nią zjechać i zatrzymał się. Kierowca autobusu nie wyhamował i uderzył w tył naczepy. Został ciężko ranny, strażacy musieli rozciąć karoserię, żeby wydostać go z pojazdu. Śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Autokarem jechała szkolna wycieczka - młodzież ze szkoły ponadpodstawowej. Do szpitala przewieziono 21 uczniów, ich obrażenia to głównie otarcia i stłuczenia, które wymagają opatrzenia. 

Droga została odblokowana przed godziną 12. Trwają ustalenia, dlaczego kierowca autobusu nie zahamował widząc zatrzymującą się ciężarówkę.