​Koniec kadrowego trzęsienia ziemi w II ligowym Motorze Lublin? Drużyna ma nowego trenera i dyrektora sportowego. Udziały w Motorze Lublin ma miliarder Zbigniew Jakubas. Drużyna miała piąć się jak najszybciej do ekstraklasy, tymczasem dzisiaj zajmuje ostatnie miejsce w tabeli II Ligi.

Poprzedni sezon Motor Lublin zakończył barażami o wejście do pierwszej ligi. Awans skutecznie wybił z głowy Ruch Chorzów. Po tym meczu zakończyła się era trenera Marka Saganowskiego. 

W jego miejsce powołano jak prezentowano - młodego, dobrze zapowiadającego się - Stanisława Szpyrkę. Miał to być talent na miarę Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Miał, bo Motor po rewolucji kadrowej przeprowadzonej przez Szpyrkę gra znacznie gorzej, niż w poprzednim sezonie.

Szpyrka stracił pracę tydzień temu. Tuż przed weekendem ze stanowiskiem dyrektora sportowego pożegnał się Arkadiusz Onyszko. Dzisiaj zaprezentowano nowego dyrektora sportowego oraz trenera.

Pierwszym szkoleniowcem Motoru Lublin został Gonçalo Feio

Feio pochodzi z Portugalii i w przeszłości był przez ponad 10 lat związany z Benficą Lizbona, jako zawodnik, tam też zdobywał pierwsze trenerskie szlify. Od ponad 10 lat pracuje w Polsce. Początkowo pracował w Akademii Legii Warszawa, a następnie w pierwszym zespole stołecznego klubu, gdzie pełnił rolę analityka oraz asystenta trenera. Będąc w sztabie Legii wywalczył mistrzostwo Polski oraz krajowy Puchar.

W kolejnych latach sprawował funkcję drugiego trenera w Wiśle Kraków, greckim AO Xanthi, a także w Rakowie Częstochowa. W ostatnim klubie spędził 2,5 roku, dwukrotnie sięgając w tym czasie po Puchar Polski, a także wicemistrzostwo kraju oraz Superpuchar.

Warto podkreślić, że Feio ma na swoim koncie ponad 40 meczów w europejskich pucharach. Pracując w Legii dwukrotnie wygrywał swoje grupy w Lidze Europy.

Nowy trener będzie współpracował ze sztabem szkoleniowym, który pracował w klubie od początku trwającego sezonu. Jego skład w roli asystenta zasili ponadto Mateusz Stolarski, który w poprzednim sezonie miał udział w awansie Stali Rzeszów z eWinner II ligi na zaplecze krajowej elity.

Nowym dyrektorem sportowym klubu został Paweł Tomczyk. To były zawodnik Motoru Lublin. Pochodzi z Lublina i jest wychowankiem klubu. W barwach seniorskiej drużyny żółto-biało-niebieskich rozegrał łącznie 62 mecze, strzelił 16 bramek i świętował ostatni awans Motoru na zaplecze krajowej elity w 2007 roku. Ponadto występował w, m.in. Górniku Łęczna, Legionovii Legionowo, Wiśle Płock czy Zniczu Pruszków. Sportową karierę zakończył w lipcu 2015 roku.

Od listopada 2019 roku przez blisko dwa lata pracował w Rakowie Częstochowa, gdzie najpierw pełnił rolę kierownika skautingu, a następnie dyrektora sportowego klubu. Od grudnia ubiegłego roku do kwietnia sprawował funkcję wicedyrektora sportowego Legii Warszawa.