RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stracił ponad 150 tys. zł. Oszustwo na kryptowalutach

Autor: Publikacja: Poniedziałek, 13 lutego (12:42) Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego (12:00)

​Ponad 150 tysięcy złotych stracił mieszkaniec Lublina, który chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Mężczyzna został sprawnie zmanipulowany przez przestępców, którzy wyłudzili od niego wszystkie oszczędności - poinformowała policja.

Na komisariat zgłosił się 49-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przy handlu kryptowalutami. Jak wyjaśnił policjantom, od pewnego czasu interesował się inwestowaniem w waluty elektroniczne i nawiązał współpracę z jedną z firm.

Jak się okazało, byli to oszuści. Przestępcy początkowo wzbudzili zaufanie 49-latka, który zaczął przekazywać coraz większe kwoty.

Dodatkowo sprawcy, korzystając z tzw. zdalnego pulpitu, uzyskali dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonego. Ponadto zaciągnęli kredyty. Łącznie na konto oszustów trafiło ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci poszukują sprawców oszustwa.

Źródło: RMF24

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: