25 godzin darmowego kursu przygotowawczego do matury z fizyki, realizowanego stacjonarnie lub online dla 400 maturzystów organizuje Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie. ​Zapisy startują 5 stycznia o g. 8. Kilka godzin później już może nie być miejsc.

Co bardzo ważne kurs jest bezpłatny. Przygotowuje do egzaminu dojrzałości z fizyki na poziomie rozszerzonym.

Pracownicy naukowi Instytutu Fizyki UMCS będą starali się usystematyzować wiedzę uczniów i zwrócić ich uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie dojrzałości oraz uzupełnić ewentualne braki w wiedzy. Zakres tematyczny zajęć pokrywa się w całości z wymaganiami maturalnymi.

Pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, ale z pewnością wspomoże kształcenie prowadzone w szkole średniej - mówi prof. Michał Warda.

W tym roku Pogotowie przedmaturalne z fizyki odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej.

Zajęcia stacjonarne odbędą się w Instytucie Fizyki UMCS od 16 do 21 stycznia 2023 r., czyli w pierwszym tygodniu ferii w województwie lubelskim. Będzie to cykl pięciu spotkań, trwających po około 5 godzin każde. Zainteresowani znajdą szczegóły tutaj .

Zajęcia w formie zdalnej planowane są jako cykl dziesięciu spotkań odbywających się w kolejne soboty, począwszy od 21 stycznia 2023 r. Każde potrwa ok. 2,5 godziny i podzielone zostało na dwie części: ćwiczeniową i wykładową. Więcej informacji znajduje się na stronie  .

Udział w każdym z dwóch kursów jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji. Formularze zgłoszeniowe na obie części są oddzielne - organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, czy chętni zapisują się na właściwy, interesujący ich kurs.

Rejestracja na każdy z kursów rozpocznie się w czwartek, 5 stycznia o godzinie 8:00, na stronie https://archimedes.umcs.pl/pogotowie-zdalne/rejestracja/. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.