Dzieci w wieku 3 i 9 lat zostały zabrane do szpitala na badania po nietypowej akcji służb, do której doszło przy ul. Odlewniczej w Lublinie. Policjanci i ratownicy medyczni zostali wezwani w związku ze zgłoszeniem o mężczyźnie, który miał "strzelić sobie w głowę".

Zgłoszenie o mężczyźnie, który miał "strzelić sobie w głowę" służby otrzymały w poniedziałek.

"Zażartował" i strzelił sobie w głowę

Pod wskazanym adresem policjanci zastali 38-letniego nietrzeźwego mężczyznę z raną w okolicach skroni. Jak oświadczył policjantom, chciał sobie tylko "zażartować", dlatego przyłożył do głowy wiatrówkę, a później nacisnął spust, myśląc, że jednak nie wystrzeli - informuje kom. Anna Kamola z lubelskiej policji.

38-latek został zabrany do szpitala. Jak podaje policja, "okazało się, że pod skórą utkwił mu śrut". Jego życiu i zdrowiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. 38-latek był upojony alkoholem (prawie 4 promile) ostatecznie został przewieziony do izby wytrzeźwień - informują mundurowi.

Matka i siostra 38-latka też były pijane

W domu policjanci zastali jeszcze dwie pijane kobiety (69-letnią matkę i 40-letnią siostrę postrzelonego mężczyzny) oraz dwójkę będących pod ich opieką dzieci w wieku 3 i 9 lat.

40-letnia matka dzieci miała w organizmie prawie 2,5 promile alkoholu. 69-latka z kolei na początku nie była w stanie dmuchnąć w policyjne urządzenie. W dodatku w mieszkaniu panował brud i bałagan. Ponadto pijane kobiety zagroziły policjantom, że zrobią sobie krzywdę, jeśli dzieci zostaną im odebrane.

Załoga karetki pogotowia przewiozła dzieci do szpitala na badania. Ich matka oraz babcia, po konsultacji w jednym z lubelskich szpitali, zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

Policjanci o całym zdarzeniu poinformują Sąd Rodziny i Nieletnich, który podejmie decyzję co do dalszych losów rodziny i sprawowania opieki nad małoletnimi dziećmi.

Policjanci przypominają o tym, że osoby borykające się z problemami, jak np. uzależnieniem własnym lub członka rodziny, przemocą w rodzinie, bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, kryzysami osobistymi bądź zdarzeniami losowymi i sytuacjami kryzysowymi mogą zwrócić się do Centrum Interwencji Kryzysowej:

  • Telefon Zaufania - całodobowy dyżur psychologiczny: 733 588 900
  • Punkt Interwencyjno-Konsultacyjny - sprawy interwencyjne: 733 588 600
  • Ośrodek Wczesnej Interwencji - dla os. z problemem alkoholowym: 81 466 54 23