Ponad 260 tys. złotych straciła mieszkanka powiatu łęczyńskiego na Lubelszczyźnie, która chciała zainwestować swoje pieniądze. Myślała, że zarobi jak popularny prezenter telewizyjny, którego twarz zobaczyła w reklamie. Oszuści namówili kobietę do zainstalowanie na telefonie i laptopie aplikacji AnyDesk i przejęcia kontroli nad urządzeniami.

Kobieta w połowie stycznia na jednym z portali społecznościowych znalazła reklamę, z której wynikało, że popularny prezenter telewizyjny znacznie wzbogacił się dzięki inwestycjom konkretnej firmy. Wystarczyło wpłacić tysiąc złotych, żeby zarabiać na inwestycjach.

Kiedy 67-latka przelała pieniądze, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za przedstawiciela instytucji zajmującej się rzekomo inwestycjami. Po rozmowie z nim kobieta zainstalowała aplikację AnyDesk - relacjonuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej asp. sztab. Magdalena Krasna.  

Używając aplikacji oszuści wyprowadzili pieniądze z konta poszkodowanej, zlikwidowali lokaty i zaciągnęli kredyt. Kobieta zamiast zarobić straciła ponad 260 tys. złotych.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zgłoszenia i apelują o ostrożność i rozsądek.