Seniorka z Lublina wyrzuciła przez balkon 15 tys. złotych. Kobieta była przekonana, że o godzinie 23:00 ma nastąpić włamanie do jej mieszkania. Chciała uchronić oszczędności i pomóc policjantom. Policja poszukuje sprawców i prosi o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj w Lublinie doszło do kolejnego oszustwa metodą na tzw. "policjanta". Po południu na komisariat zgłosiła się 73-letnia mieszkanka Lublina, która z balkonu wyrzuciła 15 tysięcy złotych. Sprawcy podczas rozmowy telefonicznej przekonali seniorkę, że o godzinie 23:00 planowane jest włamanie do jej domu.

Fałszywy policjant twierdził, że chce ją ochronić przed oszustwem. Jednocześnie poprosił o pomoc w zatrzymaniu przestępców. W tym celu pokrzywdzona seniorka miała przekazać swoje oszczędności. Po gotówkę miał zgłosić się policjant operacyjny. Niestety kobieta wykonała wszystkie polecenia przestępców i straciła oszczędności.

Funkcjonariusze poszukują oszustów i po raz kolejny przypominają, żeby uważać na tego typu telefony od nieznajomych. Oszuści często podają się za policjantów, członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. 

Proszą, żeby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.