Z trzema promilami w organizmie wsiadł za kierownicę osobowego auta. W jednej z miejscowości gminy Komarów Osada (Lubelskie) przekroczył dopuszczalną prędkość i z tego powodu policjanci ruchu drogowego zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało, 33-latek w stanie nietrzeźwości przewoził dwie osoby. W organizmie miał prawie 3 promile. Za popełnione czyny wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego zamojskiej komendy w Wolicy Śniatyckiej w gminie Komarów Osada zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się kierujący Audi. Urządzenie wskazało prędkość 81 km/h w miejscu obowiązywania dopuszczalnej prędkości do 50 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od 33-letniego mieszkańca gminy Sitno silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny prawie 3 promile. Kierujący przewoził dwóch pasażerów w wieku 27 i 19 lat - przekazała aspirant sztabowy Dorota Krukowska - Bubiło z KMP w Zamościu.  

Policjanci zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu z uwagi na brak ważnych badań technicznych.  

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości grożą: kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie zakazu kierowania pojazdem po wypiciu alkoholu. Funkcjonariusze proszą również o reagowanie na nietrzeźwych

Widząc niepewny styl jazdy kierowcy, nie bądźmy obojętni i powiadamiajmy odpowiednie służby. Nasz telefon może uratować czyjeś życie.