Piłkarzyki, trampolina i urządzenia wielofunkcyjne znajdą się na wyposażeniu planowanego sportowego placu zabaw dla najmłodszych, który jeszcze w tym roku powstanie w Parku Widzewskim w Łodzi. "Obecnie trwa etap projektowania, ale inwestor planuje, że robotników zobaczymy na placu budowy jeszcze w te wakacje" - informuje łódzki urząd miasta.

Motywem przewodnim placu zabaw będzie tematyka sportowa, a konkretnie piłka nożna. Przestrzeń wypełnią urządzenia do zabawy i - co bardzo ważne przy aktywnym spędzaniu czasu - bezpieczna nawierzchnia - informuje Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Plac zabaw za prawie pół miliona złotych

Jak podaje łódzki urząd, "na nowym placu zamontowane zostaną urządzenia wielofunkcyjne, pojawi się również stół do gry w popularne piłkarzyki, urządzenie do ćwiczeń koordynacji ruchu oraz trampolina ziemna". Dodatkowo w parku mają pojawić się ławki, kosze i stojaki rowerowe.

Obecnie trwa etap projektowania, ale inwestor planuje, że robotników zobaczymy na placu budowy jeszcze w te wakacje. Inwestycja realizowana w ramach Planu dla Osiedli ma zostać zakończona jesienią. Jej wartość to 448 200,00 zł - czytamy na stronie łódzkiego urzędu miasta.

Park Widzewski położony jest między ulicami: Niciarnianą, Sobolową i aleją Piłsudskiego na terenie dzielnicy Widzew. Został założony w 1952 roku. Park zaprojektowali K. Marcinkowski i H. Tomaszewski. Jego powierzchnia to 7,8 ha, a usytuowany został w dolinie rzeki Jasień.